8000 Székesfehérvár, Budai út 7. Elérhetőségek Telefon: +36 22 506-162, +36 22 506-472 Fax: 06 22 506-472 @sztelekiblanka
Hivatalos felvételi eredmény 2023.

Tisztelt Szülők!
Csatolmányban található a végleges központi felvételi eljárás eredménye.
Fellebezési szándékukat szintén a csatolmányban található dokumentum beadásával tehetik meg a felvételi határozat kézhezvételétől számított 15 napon belül, legkésőbb 2023. május 23-ig.
Felhívom a fellebbezést benyújtók figyelmét arra, hogy abban az esetben érvényes a dokumentum, amennyiben mind a két gondviselő aláírása szerepel rajta.
A Ptk. 4:175. § (1) bekezdése kimondja, hogy a különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben közösen gyakorolják jogaikat akkor is, ha a szülői felügyeletet a szülők megállapodása vagy a bíróság döntése alapján az egyik szülő gyakorolja, kivéve, ha a gyermekétől különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság e tekintetben korlátozta vagy megvonta.
A Ptk. 4:175. § (2) bekezdése határozza meg, hogy mi minősül a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésnek, vagyis többek között a kiskorú gyermek iskolájának, életpályájának megválasztása. Az életpálya kijelölése azon kérdések egyike, amelyben a szülők még - főszabályként - akkor is közösen döntenek, ha egyébként a szülői felügyeletet nem közösen gyakorolják. Ha a szülők között vita van, a gyámhatóság dönt, nem a beiratkozásban érintett köznevelési intézmény.
A Ptk. 4:174. §-a mondja ki, a gyermekkel együtt élő szülő tájékoztatási kötelezettségét, vagyis a szülői felügyeletet gyakorló szülőnek a gyermek fejlődéséről, egészségi állapotáról, tanulmányairól a különélő szülőt megfelelő időközönként tájékoztatnia kell, és a különélő szülő érdeklődése esetén a gyermekkel kapcsolatos felvilágosítást meg kell adnia.
A Ptk. 2:14. § (1) bekezdése kimondja, hogy a cselekvőképtelen kiskorú jognyilatkozata semmis; nevében a törvényes képviselő jár el. A Ptk. 4:146. § (1) bekezdése szerint a kiskorú gyermek szülői felügyelet vagy gyámság alatt áll, vagyis a szülői felügyeletet gyakorló(k) vagy gyám gondoskodik a gyermekről, teljesíti a vele kapcsolatos kötelezettségeket, valamint él az ebből eredő jogokkal. Ezekre való tekintettel indokoltnak tekinthető a „törvényes képviselő” kifejezés használata a dokumentumokban.